Schedule and results - Men's Rugby VII

Final phase

Round of 16 Schedule Pitch Result

Paul Sabatier 1

vs

Umf Grigore

8h30

Corteva

0 - 15

Cluj

vs

HEC

8h30

La Manutention

20 - 15

ITII Picardie

vs

 Aix - Marseille 

8h30

Agriconomie

30 - 5

A.S.R.V ASCRUM 

vs

Ecole Navale

9h30

Corteva

20 - 10

 ESSCA Angers

vs

 La Catho - Médecine

9h30

La Manutention

25 - 5

 Saint GALLEN 

vs

 ICAM GPS

9h30

Agriconomie

0 - 30

ESIGELEC 

VS

ENVT

10h30

Corteva

15 - 5

Staps Cuffies

VS

 EI Purpan

10h

La Manutention

15 - 0

Quarter final Schedule Pitch Result

Umf Grigore

vs

Cluj

10h30

Agriconomie

10 - 20

ITII Picardie

vs

A.S.R.V ASCRUM 

11h30

La manutention

10 - 15

  ICAM GPS

vs

ESSCA Angers  

11h30

Agriconomie

15 - 20

Staps Cuffies

vs

ESIGELEC 

12h00

Corteva

20 - 15

Semi final Schedule Pitch Result

Cluj

vs

A.S.R.V ASCRUM 

13h

La manutention

0 - 30

 ESSCA Angers 

vs

Staps Cuffies 

13h

Agriconomie

5 - 30

FINAL Schedule Pitch Result

A.S.R.V ASCRUM 

vs

Staps Cuffies

15h00

RS

0 - 26

Consolation

Quarter final Schedule Pitch Result

ICAM Nantes

vs

 UniLaSalle Amiens

9h

Corteva

40 - 5

La Catho-Droit

vs

Paul Sabatier 2

9h

La Manutention

15 - 0

ICAM Vannes

vs

INSA HDF

9h

Agriconomie

50 - 10

ESI Reims

vs

UniLaSalle Beauvais

10h

Corteva

0 - 35

Semi final Schedule Pitch Result

ICAM Nantes

vs

La Catho-Droit

11h00

La manutention

15 - 10

ICAM Vannes

vs

UniLaSalle Beauvais

11h00

Agriconomie

10 - 15

FINAL Schedule Pitch Result

ICAM Nantes

vs

UniLaSalle Beauvais

12h30

Corteva

5 - 15

Pool matches

Pool A match Schedule Pitch Result

ICAM Nantes

vs

ESIGELEC

10h

Corteva

5 - 20

La Catho - Médecine

vs

Paul Sabatier 1

10h

La Manutention

10 - 25

ICAM Nantes

vs

La Catho-Médecine

14h

Corteva

15 - 20

ESIGELEC

vs

Paul Sabatier 1

14h

La Manutention

30 - 35

ICAM Nantes

vs

Paul Sabatier 1

16h

Corteva

5 - 15

ESIGELEC

vs

La Catho - Médecine

16h

La manutention

30 - 5

Pool B match Schedule Pitch Result

Aix - Marseille 

vs

La Catho-Droit

10h

Agriconomie

15 - 10

ESSCA Angers

vs

Cluj

10h30

Corteva

20 - 10

Aix - Marseille

vs

ESSCA Angers

14h

Agriconomie

15 - 40

 La Catho-Droit

vs

Cluj

14h30

Corteva

5 - 20

Aix - Marseille

vs

Cluj

16h

Agriconomie

5 - 20

 La Catho-Droit

vs

ESSCA Angers

16h30

Corteva

10-40

Pool C match Schedule Pitch Result

ITII Picardie

vs

ENVT

10h30

La Manutention

20 - 5

UniLaSalle Amiens

vs

Umf Grigore

10h30

Agriconomie

0 - 30

ITII Picardie

vs

UniLaSalle Amiens

14h30

La Manutention

35 - 15

ENVT

vs

Umf Grigore

14h30

Agriconomie

35 - 5

ITII Picardie

vs

Umf Grigore

16h30

La Manutention

25 - 5

ENVT

vs

UniLaSalle Amiens

16h30

Agriconomie

30 - 15

Pool D match Schedule Pitch Result

Staps Cuffies

vs

Ecole Navale

11h

Corteva

35 - 10

 Paul Sabatier 2

vs

INSA HDF

11h

La Manutention

20 - 25

Staps Cuffies

vs

Paul Sabatier 2

15h

Corteva

45 - 5

  Ecole Navale

vs

INSA HDF

15h

La Manutention

45 - 5

Staps Cuffies

vs

INSA HDF

17h

Corteva

40-0

  Ecole Navale

vs

Paul Sabatier 2

17h

La Manutention

35 - 5

Pool E match Schedule Pitch Result

ICAM GPS

vs

UniLaSalle Beauvais

11h

Agriconomie

20 - 5

  ICAM Vannes

vs

A.S.R.V ASCRUM

11h30

Corteva

0 - 30

ICAM GPS

vs

ICAM Vannes

15h

Agriconomie

35 - 15

 UniLaSalle Beauvais

vs

A.S.V.R ASCRUM

15h30

Corteva

10 - 25

ICAM GPS

vs

A.S.V.R ASCRUM

17h

Agriconomie

20-25

 UniLaSalle Beauvais

vs

ICAM Vannes

17h30

Corteva

25 - 15

Pool F match Schedule Pitch Result

 EI Purpan

vs

HEC

11h30

La Manutention

10 - 20

 ESI Reims

vs

Saint GALLEN

11h30

Agriconomie

5 - 20

 EI Purpan

vs

ESI Reims

15h30

La Manutention

50 - 0

HEC

vs

Saint GALLEN

15h30

Agriconomie

15 - 15

 EI Purpan

vs

Saint GALLEN

17h30

La Manutention

5 - 5

HEC

vs

ESI Reims

17h30

Agriconomie

15 - 0